Denní činnosti


Pátek 25. 5.

Dnes v opoznání poklidnějším duchu :). Po včerejší akci se dostavilo pouze 7 dětí. Ráno se stavělo ze stavebnic, četla jsem další pověsti týkající se Jihlavy a okolí. Poté jsme pracovali na okopírovaných listech (třídění obrázků podle počtu slabik, konečných hlásek, vybarvování jednohlasně neodsouhlaseno, takže nebylo, kresba obrázků na T). Vystřihování a vybarvování akvária, ryby doplníme příští týden. Pokračování ve sledování filmu Labyrint.


Čtvrtek 24. 5.

Florbal, svačina. A pak to začalo... Vyprazdňování batohů (do města se pašovala panenka, plyšový medvěd; vytahali jsme fotbalové rukavice a dokonce 1 těžké fotbalové album), poučení o základech finanční gramotnosti a manipulaci s penězi :) (někteří manipulovali již ve třídě, takže mince padali z kapes, z rukou, naštěstí ztráty minimální, možná i nulové).

Trolejbusem do města, ukázka: kostel sv. Ignáce, kašny, městská knihovna, kostel sv. Jakuba, památný strom. Procházka po hradebním parkánu, rozchod na náměstí (můj odborný historický výklad bohužel přerušen nákupem plyšáků a občerstvení v "Mekáči", který probíhal až do téměř úplného vyčerpání všech peněženek; byla jsem požádána o 100,-, když vlastní zdroje došly :), chlapec poučen, že pokud svůj obnos obětoval za plyšovou vydru, hlad musí jít stranou. Všechny děti se podařilo opětovně shromáždit, ale po další procházce jihlavskými ulicemi k bráně a po již osmé zastávce ohledně poučení, jak se chovat a NEchovat mezi lidmi, jsme s kolegyní konstatovaly, že pravděpodobně v zájmu našeho duševního zraví zrušíme závěrečný výlet (což se mi v tuto chvíli, 2 hodiny po ukončení akce a po pozření oběda tak nějak rozleželo v hlavě, takže jim ještě dáme šanci:).

Děti jsou vůči výchovným snahám naprosto imunní, doufám, že doma vám to jde lépe... Místo chození ve dvojicích jsme vedli řvoucí stádo, tu a tam někdo vyběhl do silnice (v centru naštěstí téměř žádné auto nejelo), chtěl vylézt na hradby, jedno vcelku klidné dítě se opřelo schválně o rozjíždějící se trolejbus ?! (opravdu jsem se hodně zlobila) a náš Ráďa v parku Gustava Mahlera nekontrolovaně doběhl k soše pana skladatele a začal rozebírat květiny zde položené. Při zpáteční cestě jsem v touze po "pomstě" nakázala vystoupit u Uni h. a miláčkům trochu prohnat pérka. U hřiště za heliportem opravdu někteří pociťovali, že už nemohou, ale vzdálený obraz školy za zatáčkou je namotivoval ke zrychlení. Nakonec jsme se s paní asistentkou doploužily ke škole, kdy asi v pětiminutovém předstihu doběhly na místo děti. Opět jako stádo.

Vše se obešlo bez ztrát, nedošlo k žádné újmě na zdraví. Budiž mi povzbuzením, že naší borcí z 0.B (jak by řekl Ráďa Svoboda) jsou přece jen o chlup vychovanější než 0. A :D. Středa 23. 5.

Opakování - Jihlava - historie, památky, obrázky. Četba pověstí, dokreslování druhé poloviny obrázku brány.

Vymýšlení slov na T, prac. list s písmenem T.

Ovoce do škol - akce - tvoření špízů a zvířátek z ovoce a zeleniny.

Florbal.Kontakt

ZŠ Jihlava, E. Rošického Přípravná třída 0. B

Jarní 22, 586 05 Jihlava

731 420 004, 731 420 005 (ŠD)

Mgr. et Mgr. Sylvie Zemanová
třídní učitelka
(učitel 1. stupně, speciální a sociální pedagog)JÍDELNA 731 420 003